تخفیف‌های تابستانی تهران ملودی تخفیف‌های تابستانی تهران ملودی
فروشگاه اینترنتی تهران ملودی فروشگاه اینترنتی تهران ملودی
اسپیکر مانیتورینگ

Yamaha MSP7 Studio

هنوز نظری درج نشده است

استانداردی جدید برای استودیوهای بزرگ موسیقی

اسپیکر NS10M شرکت Yamaha در اوایل دهه‌ی ۸۰ میلادی به یکی از مهم‌ترین اسپیکرهای نیرفیلد در استودیوهای بزرگ موسیقی تبدیل شد. این اسپیکر در تمامی سیستم‌های صوتی صدا یکسانی دارد و به همین دلیل در طی سالیان، مرجع بسیار مهمی برای صدابرداران بزرگ بوده است. حالا یاماها با عرضه‌ی اسپیکرهای MSP7 جدید خود تلاش می‌کند که همین مسیر را ادامه دهد. این اسپیکرها برای کاربردهای حرفه‌ای طراحی شده‌اند و صدای آن‌ها کوچک‌ترین جزئیات را به بهترین شکل به شنونده منتقل می‌کنند. MSP7 کیفیت و عملکرد بسیار قابل اعتمادی دارد و در نتیجه مرجع بسیار مطمئنی برای مانیتورینگ قطعه‌های موسیقی است. این اسپیکر مانیتورینگ می‌تواند به منابع صدای دیجیتال و آنالوگ متصل شود و در فرمت‌های استریو و فراگیر استفاده شود.

Yamaha MSP7 Studio اسپیکر مانیتورینگ

اسپیکر مانیتورینگ Yamaha MSP7 Studio در یک نگاه:

 • اسپیکر مانیتورینگ ۶.۵ اینچ، مجهز به دو امپلی فایر (80W/50W)
 • محافظ مغناطیسی با دیستروشن بسیار کم
 • کابینت یک تکه برای انتقال بهتر صدا
 • نوآوری در طراحی‌های ووفر و توییتر
 • مجهز به ورودی‌های بالانس و کنترل تریم
 • طراحی زیبا و حرفه‌ای

طراحی بای‌امپ پیشرفته

اسپیکرهای مولتی‌امپ مزیت‌های بسیاری دارند. هرچند تجهیزات مورد نیاز ست‌آپ‌های بای‌امپلیفایر پسیو ممکن است استفاده از آن‌ها را غیرممکن کند. در MSP7 Studio تمامی امکانات مورد نیاز در داخل اسپیکر تعبیه شده است و تنها کافی است منبع صدای خود را به ورودی لاین متصل کنید. ووفر ۶.۵ اینچی این اسپیکر به یک امپلی فایر ۸۰ وات مجهز است و توییتر ۱ اینچی آن از امپلی فایر جداگانه‌ای با توان ۵۰ وات استفاده می‌کند. امپلی فایرها و درایورها در MSP7 Studio به بهترین هماهنگی رسیده‌اند و فرکانس‌های متعادلی را در میدرنج و تریبل ارائه می‌کنند. پس می‌توانید مطمئن باشید که در تمامی شرایط و در کنار تجهیزات استودیویی مختلف MSP7 صدایی بی‌نظیر را به شما ارائه می‌کند. همچنین تمامی این امکانات بدون نیاز به امپلی فایر و کابل‌های اضافی در دسترس شما قرار دارد.

فواصل فرکانس توسط یک کراس‌اور پیشرفته پیش از ورود به پاورامپ جداسازی می‌شوند. فیلترهای بالا و پایین این اسپیکر از رول‌آف 30-dB/octave بهره‌ می برند که اینترماژولاسیون میان بندهای فرکانس و نقطه‌های کراس‌اور را به حداقل می‌رساند. در نتیجه کراس‌اور در فرکانس‌های میانی به بهترین شکل و بدون دردسر انجام خواهد شد. همچنین طراحی الکترونیک و لاین‌لول این کراس‌اور باعث می‌شود که مشکلات معمول کراس‌اورهای پسیو (از جمله دیستورشن و از دست رفتن فرکانس) کاملا برطرف شود.

Yamaha MSP7 Studio اسپیکر مانیتورینگ

محافظ مغناطیسی

امروزه بسیاری از تجهیزات مغناطیسی (از جمله کامپیوتر و صفحه‌های نمایش مختلف) به استودیوهای موسیقی راه پیدا کرده‌اند و در نتیجه استفاده از محافظ مغناطیسی در اسپیکرها بسیار ضروی است. با این وجود طراحی معمول محافظ‌های مغناطیسی به آسیب‌دیدن شار مغناطیسی مدارهای مهم منجر شده و باعث می‌شود که صدا به همراه دیستورشن به مخاطب منتقل شود. MSP7 از فناوری پیشرفته‌ای بهره می‌برد که در کنار محافظت از اسپیکر در مقابل تجهیزات خارجی، از مدارهای مغناطیسی دستگاه نیز محافظت می‌کند و در نتیجه دیستورشن را به حداقل می‌رساند.

بدنه‌ی یک‌تکه با بافل‌های گرد

چوب معمولا محبوب‌ترین ماده‌ی اولیه در ساخت بدنه‌ی اسپیکرهای مانیتورینگ است. اما مواد اولیه‌ی مصنوعی مزیت‌هایی دارند که آن‌ها را به انتخاب بسیار بهتری تبدیل می‌کنند. مواد صنعتی با هر رزونانس و تراکمی در دسترس هستند و می‌توانید طرح نهایی بدنه را به شکل یک‌دست و بدون هیچ فاصله‌ای تولید کنید. هرچند کابینت‌های چوبی معمولا از چندین قطعه تشکیل شده‌اند که با چسب به یک دیگر متصل می‌شوند. بدنه‌ی MSP7 Studio در به صورت یک‌تکه طراحی شده است و در نتیجه جزئیات آکوستیک را به بهترین شکل منتقل می‌کند. این روش ساخت همچنین باعث می‌شود که بتوانید از بافل‌های گرد با شعاع گسترده در بدنه‌ی دستگاه استفاده کنید که تغییر جهت امواج را کاهش می‌دهد و در نتیجه پاسخگویی قطبی را تقویت می‌کند. جایگیری داخلی توییتر نیز عملکرد فرکانس‌های بالا را تقویت می‌کند و رزونانس اضافی را کاهش می‌دهد.

Yamaha MSP7 Studio اسپیکر مانیتورینگ

جزئيات بی‌نظیر و عملکرد قدرتمند

ووفر و توییتر MSP7 Studio از نوآوری‌های بسیاری در طراحی خود استفاده می‌کنند. ووفر ۶.۵ اینچی این دستگاه از مخروطی پلی‌پروپلن با حلقه‌ای برای کاهش دمپینگ صدا استفاده می‌کند. همچنین بسکت‌های منیزیوم دای‌کست دقت مکانیکی دستگاه را افزایش می‌دهند و تغییرات صدا را تا حد ممکن کم می‌کنند. توییتر این اسپیکر، ۱ اینچی و مجهز به گنبدی تیتانیوم است. تیتانیوم در کنار استحکام بالا، وزن بسیار کمی دارد و در نتیجه توییتر این دستگاه صدایی بسیار باکیفیت را (تا 40kHz) به مخاطب ارائه می‌کند. این درایور همچنین مدار مغناطیسی بسیار قدرتمندی دارند که به انتقال بهتر صداهای ترنزینت کمک می‌کند. همچنین فناوری هدایت موج اسپیکر باعث می‌شود که انتشار موج در زاویه‌ی ۱۲۰ درجه به شکل دقیق و متعادل اتفاق بیافتد. در کنار بهره‌گیری از مواد اولیه‌ی صحیح، نحوه‌ی طراحی دستگاه نیز تاثیر به‌سزایی را در دقت صدای آن ایفا می‌کند. کمترین ضعف در طراحی اسپیکر در عملکرد آن تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل کویل‌ها، مدارهای مغناطیسی، توییتر و هدایت‌گرها باید به بهترین شکل با یکدیگر هماهنگ شوند. چنین جزئیاتی نیازمند سرمایه‌گذاری گسترده و صرف زمان است. شرکت یاماها برای طراحی و تولید MSP7 Studio وقت و هزینه‌ی بسیار زیادی را صرف کرده است و نتیجه‌ی این تلاش‌ها محصولی بسیار باکیفیت است.

Yamaha MSP7 Studio اسپیکر مانیتورینگ

اتصال‌ها و کنترل‌ها

MSP7 Studio مجهز به ورودی‌های بالانس XLR است که با اکثر تجهیزات استاندارد استودیویی هماهنگی دارند. ورودی‌های بالانس حتی در زمان استفاده از سیم‌های بلند، صدا را با کیفیت اولیه‌ی خود به اسپیکر منتقل می‌کنند. همچنین در پنل پشتی دستگاه به کنترل حساسیت ورودی دسترسی خواهید داشت و با استفاده از سوییچ‌های تریم می‌توانید صداهای بیس و تریبل را در سه و چهار موقعیت (+1.5dB/0dB/-1.5dB/-3dB در 50Hz و +1.5dB/0dB/-1.5dB در 10kHz) تنظیم کنید. با استفاده از این امکانات می‌توانید به سادگی پاسخگویی اسپیکر را با توجه شرایط اتاق خود تغییر دهید. همچنین به سوییچ low cut (FLAT، 80Hz و 100Hz) برای استفاده از MSP7 در کنار ساب‌ووفر SW10 دسترسی خواهید داشت. سیم برق دستگاه نیز، برای سادگی جابجایی و نصب، کاملا قابل جداسازی است.

ظاهر زیبا

MSP7 Studio طراحی بسیار زیبایی دارد که عملکرد عالی این اسپیکر را تکمیل می‌کند. طراحی بدنه‌ی این دستگاه در کنار زیبایی، نقش موثری را در کیفیت صدای MSP7 ایفا می‌کند. بافل‌های گرد بدنه و هیت سینک پنل پشتی در انتشار بهتر فرکانس و تقویت عملکرد دستگاه بسیار موثر هستند. هدایتگر موج دستگاه نیز در کنار ظاهر زیبا، به بازدهی بهتر فرکانس‌ها کمک می‌کند.

ویژگی های کلیدی

 • ووفر ۶.۵ اینچ، توییتر ۱ اینچ
 • امپلیفایر ووفر ۸۰ وات و توییتر ۵۰ وات
 • پاسخگویی فرکانس تا 40kHz
 • ورودی Balanced XLR
 • کنترل حساسیت ورودی در پنل پشتی
 • سوییچ‌های تریم بیس سه حالته و تریبل چهار حالته برای هماهنگی اسپیکر با شرایط آکوستیک اتاق (+1.5dB/0dB/-1.5dB/-3dB در 50Hz و +1.5dB/0dB/-1.5dB در 10kHz)
 • سوییچ low cut (FLAT، 80Hz و 100Hz) برای هماهنگی با ساب‌ووفر
 • سیم برق قابل جداسازی برای نصب و جابجایی ساده‌تر
 • کراس‌اور الکترونیک پیش از پاور امپلیفایر، مجهز به رول‌آف 30dB/octave در هر دو حالت low و highpass
 • محافظ مغناطیسی پیشرفته برای محافظت از شار مغناطیسی و مدارهای مهم
مشخصات توضیحات
سایز ووفر 6.5 اینچ
جنس ووفر Polypropylene
نوع ووفر Cone
توان ووفر Titanium
سایز تویتر 80 وات
جنس تویتر Dome
نوع تویتر 1 اینچ
توان تویتر 50 وات
رنج پاسخ فرکانسی 45Hz-40kHz
تنظیمات کالیبراسیون اتاق دارد
محل خروجی هوا جلو
نوع ورودی 1x XLR
ورودی دیجیتال ندارد
طول 9.25 اینچ
عرض 8.58 اینچ
ارتفاع 13 اینچ
وزن 12.2 کیلوگرم برای هرکدام
هنوز نظری درج نشده است
 • ۰
 • ۰
 • ۰
 • ۰
 • ۰
نظر شما چیست؟
نظرات کاربران
هنوز هیچ نظری در مورد این محصول داده نشده است. اولین نفر باشید
سوالی دارید؟ از کارشناسان تهران ملودی بپرسید
 • لطفا سوال خود را به زبان فارسی تایپ کنید متوجه شدم
 • از درج سوالات تکراری و نامرتبط پرهیز کنید متوجه شدم
 • برای ثبت نظر خود می توانید از فرم بخش نظرات استفاده کنید متوجه شدم
برای درج سوال موارد زیر را در نظر بگیرید

برای درج سوال باید وارد حساب کاربری خود شوید.
قبل از پرسیدن سوال خود، سوالات کاربران و پاسخ کارشناسان را مطالعه کنید.
سوال شما باید مرتبط با محصول همین صفحه باشد.
برای درج نظر، می توانید از فرم بخش قبلی استفاده کنید.

سوالات کاربران