٩١٠٠٦٧٦٧-۰۲۱
۱
۱- میزبان شما عزیزان در فروشگاه نیاوران تهران ملودی هستیم.
بستن اعلانات

میکروفون | میکروفن استودیویی

افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن مکی Mackie EM 91CU Plus

میکروفن مکی Mackie EM 91CU Plus

میکروفن Mackie EM 91CU Plus ایده آل برای پادکست، ولاگ، کنفرانس و غیره که با الگوی قطبی کاردیود، ضبط نویز اتاق را به حداقل می رساند و کیفیت صدای استودیویی با رزولوشن 16Bit / 96 kHz را برای شما فراهم میکند.
۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن یو اس بی شور Shure MV51

میکروفن یو اس بی شور Shure MV51

میکروفن Shure MV51 یک میکروفن دیجیتال پرکاربرد با کیفیت صدای 24bit/48kHz برای ضبط با کامپیوتر یا موبایل و تبلت همراه پنج پریست DSP برای ضبط سازها، وکال ها، وُیس اُور و...
۱۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن رود Rode NT2-A

میکروفن رود Rode NT2-A

میکروفن حرفه ای دیافراگم بزرگ Rode NT2-a طراحی و تولید شده در سیدنی-استرالیا دارای الگوی قطبی متغیر ، فیلتر بالاگذر متغیر و همچنین پد فیلتر متغیر ،که کنترل بهتری در صدابرداری به شما خواهد داد.
(29)
۱۸,۹۹۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن یو اس بی رود Rode NT-USB Mini

میکروفن یو اس بی رود Rode NT-USB Mini

میکروفن Rode NT-USB Mini پکیج میکروفون همه کاره ای که به شما اجازه می دهد با کوچکترین ستاپ ها به ضبط کردن بپردازید ایده آل برای استریمرها، پادکسترها، مصاحبه کنندگان، تولید کنندگان محتوا و...
(3)
۵,۱۸۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن اس ای الکترونیک sE Electronics X1 A

میکروفن اس ای الکترونیک sE Electronics X1 A

میکروفن کاندنسر sE Electronics X1 A با تحمل فشار صوتی تا 150Db SPL که به شما اجازه می دهد سورس هایی که صدای بلندی دارند، مانند امپلی فایر گیتار، درامز و سازهای بادی برنجی را به راحتی ضبط کنید.
۵,۸۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن نیومن Neumann TLM 49

میکروفن نیومن Neumann TLM 49

میکروفون استودیویی Neumann TLM 49 یک میکروفن کاندنسر با دیافراگم بزرگ مناسب برای وکال با الگوی قطبی کاردیود.
(3)
۸۹,۹۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
13%
۲,۸۹۰,۰۰۰ تومان
۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن نیومن Neumann TLM 107 Studio Set

میکروفن نیومن Neumann TLM 107 Studio Set

میکروفن کاندنسر Neumann TLM 107 Studio Set دارای مبدل صدای پیشرفته، پاسخگویی فرکانسی یکنواخت تا فرکانس 8kHz، پنج الگوی قطبی و قابلیت انتخاب از بین سه تنظیم Highpass و سه تنظیم پد تا بتوانید در شرایط ضبط مختلف از این میکروفن استفاده کنید.
(1)
۸۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن لویت Lewitt LCT 240 PRO Black

میکروفن لویت Lewitt LCT 240 PRO Black

میکروفون Lewitt LCT 240 PRO با الگوی کاردیود ثابت به حذف نویزهای ناخواسته ی اتاق و نشست صدای آمبیانس به میکروفون جلوگیری می کند. همچنین بدنه ی مقاوم و بادوام این میکروفن به خوبی در برابر آسیب های احتمالی در اجراهای زنده مقاومت می کند.
(6)
۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن بیرداینامیک Beyerdynamic Fox USB Mic

میکروفن بیرداینامیک Beyerdynamic Fox USB Mic

میکروفن یو اس بی Beyerdynamic Fox USB Mic مجهز به دکمه Mute برای حذف صدای میکروفون و ضبط با کیفیت ۲۴ بیت و ۹۶ کیلو هرتز همانند استودیوهای ضبط حرفه‌ای.
۷,۱۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن بیسیم رود Rode Wireless GO II

میکروفن بیسیم رود Rode Wireless GO II

سیستم میکروفون بیسیم دو کاناله Rode Wireless GO II گزینه ای مناسب برای فیلمسازان مستقل، ولاگرها، استریمرها و دیگر تولید کنندگان محتوا.
۱۱,۹۹۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن لویت Lewitt LCT 240 PRO Black Bundle

میکروفن لویت Lewitt LCT 240 PRO Black Bundle

میکروفون Lewitt LCT 240 PRO Black Bundle به همراه شاک مونت با الگوی کاردیود ثابت به حذف نویزهای ناخواسته ی اتاق و نشست صدای آمبیانس به میکروفون جلوگیری می کند. همچنین بدنه ی مقاوم و بادوام این میکروفن به خوبی در برابر آسیب های احتمالی در اجراهای زنده مقاومت می کند.
(1)
۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن بیسیم آدیو تکنیکا Audio-Technica ATW-702

میکروفن بیسیم آدیو تکنیکا Audio-Technica ATW-702

پکیج میکروفن Audio-Technica ATW-702 یکی از محصولات بسیار با کیفیت و فوق العاده ی بی سیم است. میکروفون و رسیوری که در این پکیج قرار داده شده اند، هر دو بهترین کیفیت صدایی را برای شما امکان پذیر می کنند. این پکیج از رسیور ATW-R700 و میکروفون T702 بهره می برد.
۹,۵۸۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
4%
۱۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن نیومن Neumann TLM 103 Studio Set

میکروفن نیومن Neumann TLM 103 Studio Set

میکروفن Neumann TLM 103 Studio Set با دیافراگم بزرگ و الگوی قطبی کاردیوید و با رنج داینامیک بالا, از پس هر مسئولتی که به آن واگذار می کنید بر خواهد آمد.
(2)
۶۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن نیومن Neumann TLM 102 Studio Set

میکروفن نیومن Neumann TLM 102 Studio Set

میکروفن Neumann TLM 102 Studio Set میکروفنی کوچک با کارایی گسترده است که آن را چه برای استودیوی حرفه ای و چه برای استودیوهای کوچک و یا برای اجرای زنده تهیه کنید, تمام انتظار شما از میکروفن کاندنسر را برآورده میکند.
(1)
۴۳,۹۵۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن بیسیم رود Rode Wireless Go II Single

میکروفن بیسیم رود Rode Wireless Go II Single

سیستم میکروفون بیسیم Rode Wireless Go II Single گزینه ای مناسب برای فیلمسازان مستقل، ولاگرها، استریمرها و دیگر تولید کنندگان محتوا.
۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
9%
۱۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان
۱۲,۶۵۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
6%
قیمت خرید فروش میکروفن شور Shure SM27

میکروفن شور Shure SM27

میکروفن کاندنسر Shure SM27 با الگوی قطبی کاردیود, دیافراگم-بزرگ, پاسخ فرکانسی 20Hz تا 20kHz و فوق العاده قوی در دفع نویزهای اطراف میکروفون باعث شده تا این میکروفن جایگاهی همیشگی در استودیوهای و استیج های سراسر دنیا پیدا کند.
۲۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۲۲,۹۵۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن انتلوپ آدیو Antelope Audio Edge Note

میکروفن انتلوپ آدیو Antelope Audio Edge Note

میکروفن مدلینگ Antelope Audio Edge Note که صدای 13 مدل از میکروفون های کلاسیک را شبیه سازی می کنند. میکروفون Edge Note برای نوازندگان، صدابرداران، مهندسان صدا که به دنبال یک میکروفن همه کاره، با کیفیت و خوش قیمت هستند، گزینه ی فوق العاده ای خواهد بود.
۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
7%
قیمت خرید فروش میکروفن اس ای الکترونیک sE Electronics X1 S Vocal Pack

میکروفن اس ای الکترونیک sE Electronics X1 S Vocal Pack

میکروفون sE Electronics X1 S Vocal Pack یک کاندنسر استودیویی با الگوی قطبی کاردیود و دیافراگم-بزرگ X1 S که برای ضبط وکال و سازهای آکوستیک فوق العاده است.
۱۲,۷۶۰,۰۰۰ تومان
۱۱,۸۷۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن رود Rode NT1-A

میکروفن رود Rode NT1-A

میکروفن استودیویی Rode NT1-A یک کاندنسر با یافراگم بزرگ کاردیود و صدای گرم و دامنه دینامیک وسیع، بازه فرکانسی از 20هرتز تا 20کیلوهرتز و نویز بسیار پایین.
(30)
۱۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن آدیو تکنیکا Audio-Technica AT2020

میکروفن آدیو تکنیکا Audio-Technica AT2020

میکروفن Audio-Technica AT2020 میکروفن کاندنسر با دیافراگم بزرگ, نویز بسیار پایین, الگوی قطبی کاردیود بهترین گزینه برای راه اندازی استودیوی شخصی.
(22)
۵,۲۲۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن رود Rode NT-USB

میکروفن رود Rode NT-USB

میکروفن کاندنسر Rode NT-USB پکیج کاملی که به شما اجازه می دهد به محض بیرون آوردن میکروفن از جعبه کار ضبط را آغاز کنید.
(8)
۸,۹۵۰,۰۰۰ تومان
نمايش ۱ تا ۲۴ از ۵۲۱ (۲۲ صفحه)

میکروفن استودیویی

تهران ملودی به عنوان مرجع تخصصی آلات موسیقی، لوازم استودیویی و تجهیزات صدابرداری، معتبرترین فروشگاه اینترنتی برای فروش تجهیزات استودیویی است که می توانید اطلاعات و قیمت انواع میکروفن حرفه ای استودیو را در آن مشاهده کنید. میکروفن های استودیویی به سبب استفاده از کپسول یا خازن قرار گرفته در مدار خود به میکروفون های کاندنسر معروف هستند.

اگر می خواهید منبع صوتی مورد نظر را با نهایت دقت و جزئیات ضبط کنید، به یک میکروفن استودیویی نیاز خواهید داشت. میکروفون های کاندنسر استودیو نسبت به میکروفن های داینامیک حساسیت بیشتری نسبت به سرعت و جزئیات امواج صدا از خود نشان می دهند. این سیستم مکانیکی ساده، از یک دیافراگم رسانای بسیار باریک و کشیده تشکیل شده که در کنار یک دیسک فلزی قرار گرفته است. این طراحی یک خازن را می سازد که انرژی الکتریکی خود را از یک منبع ولتاژ خارجی دریافت می کند که عمدتا فانتوم پاور قرار گرفته بر روی کارت های صدا عهده دار این مسئولیت است. این دیافراگم در واکنش به فشار صدا ارتعاش می یاید و موجب ایجاد تغییر در ظرفیت خازنی و تغییر ولتاژ می شود که به تولید سیگنال خروجی میکروفن می انجامد. میکروفون های کاندنسر به دو صورت سالید استیت و تیوب تولید می شوند و دارای شکل ها و اندازه های مختلفی هستند، اما همه میکروفون استودیویی چه ارزان باشند و چه گران قیمت بر اساس اصول ذکر شده عمل می کنند.

پاسخ فرکانسی میکروفن

اگر جداول مربوط به مشخصات فنی میکروفن های استودیویی را در وبسایت تهران ملودی مشاهده کرده باشید قطعا به پارامتر پاسخگویی فرکانسی برخورد کرده اید. این پارامتر نشان دهنده میزان حساسیت میکروفون نسبت به صداهایی است که در بازه های فرکانسی مختلف از خیلی زیر تا خیلی بم توسط میکروفن قابل دریافت و ضبط کردن هستند. با توجه به محدوده شنوایی انسان که بازه ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز است، باید با توجه منبع صوتی مورد نظر که قصد ضبط آن را دارید، میکروفون استودیویی مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

الگوهای قطبی میکروفون

الگوهای قطبی نشان دهنده این موضوع هستند که میکروفن قادر به ضبط صداها در چه موقعیتی نسب به آن، به عنوان مثال پشت، جلو و … هستند، که مهمترین آن ها عبارتند از:

الگوی قطبی کاردیوید:

میکروفون های دارای الگوی قطبی کاردیوید، صداهایی که در روبه روی آنها قرار دارند را بهتر دریافت می کنند و عمدتا صداهایی که از پشت و اطراف می آیند را رد می کنند. نماد گرافیکی این الگو شبیه به یک قلب است که به همین علت هم کاردیوید نامیده می شود. قابلیت رد کردن صداهایی که در قسمت پشت میکروفن قرار دارند، میکروفون های استودیویی کاردیود را برای شرایطی که از چند میکروفن به صورت همزمان استفاده می شود و یا مواقعی که قصد ندارید صدای آمبیانس اتاق به وسیله ی میکروفون گرفته شود، ایده آل ساخته است. این میکروفن ها که هم برای استودیو خانگی و حرفه ای و هم برای اجرای زنده ایده آل هستند، درصد بالایی از کاربری میکروفون ها را به خود اختصاص داده اند.

الگوی قطبی سوپر کاردیوید و هایپر کاردیوید:

الگوی قطبی سوپر کاردیوید نسبت به الگوی کاردیوید، تک جهت تر است و هایپر کاردیوید هم تک جهت تر از سوپر کاردیود عمل می کند. برخلاف میکروفن های کاردیوید، هر دوی این الگوهای قطبی دارای قسمت پشتی حساسی هستند که وظیفه گرفتن صدا را بر عهده دارد و همین امر باعث می شود که نحوه ی جایگذاری این میکروفون ها کمی مشکل باشد.

الگوی قطبی چند جهته یا Omnidirectional:

میکروفن های چند جهته صداها را به شکل کاملا مساوی از تمام جهت ها شناسایی می کنند. نمایش گرافیکی این الگو به شکل یک دایره است. تمام میکروفون هایی که ساخته می شوند در ابتدا دارای الگو قطبی چند جهته هستند، اما در فرایند بعدی با انجام کارهای مهندسی به میکروفن هایی با الگوی قطبی تک جهته تبدیل می شوند.

الگوی قطبی دو جهته یا Figure 8:

میکروفون هایی که دارای الگوی قطبی Figure 8 هستند نسبت به صداهایی که در جلو و عقب میکروفن قرار دارند به شکل مساوی حساس اند، اما صداهایی که از کنار می آیند را رد می کنند. در این حالت الگویی ایجاد می شود که به شکل پاپیون و یا عدد هشت انگلیسی است که کپسول میکروفون در نقطه میانی این هشت قرار دارد.

اندازه دیافراگم

هم میکروفن های کاندنسر و هم میکروفن های داینامیک، بر اساس اندازه کپسول دسته بندی می شوند که عمدتا به نوع دیافراگم کوچک و بزرگ تقسیم بندی می شوند.

میکروفون های با دیافراگم بزرگ:

میکروفن های دیافراگم بزرگ از مهمترین تجهیزات و لوازم استودیو هستند. این میکروفون ها تقریبا قادرند هر منبع صوتی را، از وکال گرفته تا سازهای زهی و برنجی و پرکاشن، ضبط کنند. الگوهای قطبی چندگانه و پدهایی که روی بیشتر میکروفن های با دیافراگ بزرگ قرار دارد، این میکروفون ها را همه فن حریف ترین میکروفن استودیوهای خانگی و حرفه ای خواهد ساخت.

میکروفن های با دیافراگم متوسط:

در گذشته تنها میکروفون هایی با سایز دیافراگم کوچک و بزرگ وجود داشتند، اما اخیرا میکروفن های با سایز دیافراگم متوسط جایگاه خودشان را پیدا کرده اند. به طور کلی می توان گفت که این نوع میکروفون ها ترانزینت ها و محتوای فرکانس های بالا را مانند یک میکروفن با دیافراگم کوچک به دقت ضبط می کنند اما در عین حال صدایی غنی و گرمی مانند میکروفون های با دیافراگم بزرگ دارند.

میکروفون های با دیافراگم کوچک:

میکروفن هایی با اندازه دیافراگم کوچک معمولا نادیده گرفته می شوند، اما این میکروفون ها دارای توانایی هایی هستند که حتی در میکروفن هایی با دیافراگم بزرگ نمی توان آن ها را پیدا کرد. میزان پاسخگویی این میکروفون ها زیاد است و دلیل آن دیافراگم کوچک تر آن هاست. این نوع میکروفن ها برای گیتار آکوستیک، hi-hat یا هر ساز و منبع صوتی که ترانزینت های تیز و overtoneهای زیادی داشته باشد، ایده آل است. بسیاری از مهندسین صدا میکروفون هایی با دیافراگم کوچک را بالای ساز درامز قرار می دهند. یکی از اصلی ترین مزایای این میکروفن ها جایگذاری راحت آنها است و به خاطر ظاهر باریکی که دارند به میکروفون قلمی نیز شناخته می شوند.