91006767 - 021
۱
۱- تنها شعبه تهران ملودی شعبه خیابان جمهوری می باشد.
بستن اعلانات

میکروفون | میکروفن استودیویی

افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن شور Shure PGA27

میکروفن شور Shure PGA27

میکروفن Shure PGA27 میکروفن منعطف و همه کاره انتخاب مناسبی برای شما که دسترسی به میکروفون های متعدد ندارید. Shure PGA27 با دیافراگم-بزرگ و لگوی قطبی کاردیود صدا را به صورت متمرکز ضبط می کند و انعطاف کافی برای انجام انواع ضبط ها در استودیوی خانگی دارد.
۱۲,۶۵۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن یاماها Yamaha YCM01 Black

میکروفن یاماها Yamaha YCM01 Black

میکروفن Yamaha YCM01 Black یک میکروفون استودیویی با کیفیت استودیویی که از الگوی قطبی کاردیوئید برای حساسیت متمرکزتر استفاده می کند.
۷,۳۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن یاماها Yamaha YCM01 White

میکروفن یاماها Yamaha YCM01 White

میکروفن Yamaha YCM01 White یک میکروفون استودیویی با کیفیت استودیویی که از الگوی قطبی کاردیوئید برای حساسیت متمرکزتر استفاده می کند.
۷,۳۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن شور Shure PGA56

میکروفن شور Shure PGA56

Dynamic Microphone with Cardioid Polar Pattern and 50Hz-15kHz Frequency Response
۴,۴۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن شور Shure PGA52

میکروفن شور Shure PGA52

Dynamic Microphone with Cardioid Polar Pattern and 50Hz-12kHz Frequency Response
۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن اس ای الکترونیک sE Electronics X1 A

میکروفن اس ای الکترونیک sE Electronics X1 A

میکروفن کاندنسر sE Electronics X1 A با تحمل فشار صوتی تا 150Db SPL که به شما اجازه می دهد سورس هایی که صدای بلندی دارند، مانند امپلی فایر گیتار، درامز و سازهای بادی برنجی را به راحتی ضبط کنید.
۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن نیومن Neumann TLM 49

میکروفن نیومن Neumann TLM 49

میکروفون استودیویی Neumann TLM 49 یک میکروفن کاندنسر با دیافراگم بزرگ مناسب برای وکال با الگوی قطبی کاردیود.
(3)
۱۰۳,۴۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن نیومن Neumann TLM 107 Studio Set

میکروفن نیومن Neumann TLM 107 Studio Set

میکروفن کاندنسر Neumann TLM 107 Studio Set دارای مبدل صدای پیشرفته، پاسخگویی فرکانسی یکنواخت تا فرکانس 8kHz، پنج الگوی قطبی و قابلیت انتخاب از بین سه تنظیم Highpass و سه تنظیم پد تا بتوانید در شرایط ضبط مختلف از این میکروفن استفاده کنید.
(1)
۹۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
3%
قیمت خرید فروش میکروفن سنهایزر Sennheiser MK4

میکروفن سنهایزر Sennheiser MK4

Large-diaphragm Cardioid Condenser Microphone
(1)
۱۷,۹۵۰,۰۰۰ تومان
۱۷,۳۵۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
۴۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن لویت Lewitt LCT 240 PRO Black Bundle

میکروفن لویت Lewitt LCT 240 PRO Black Bundle

میکروفون Lewitt LCT 240 PRO Black Bundle به همراه شاک مونت با الگوی کاردیود ثابت به حذف نویزهای ناخواسته ی اتاق و نشست صدای آمبیانس به میکروفون جلوگیری می کند. همچنین بدنه ی مقاوم و بادوام این میکروفن به خوبی در برابر آسیب های احتمالی در اجراهای زنده مقاومت می کند.
(1)
۱۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن یو اس بی مکی Mackie EM Carbon

میکروفن یو اس بی مکی Mackie EM Carbon

یکی از بهترین میکروفون های یو اس بی برای پادکست
۷,۹۴۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن یو اس بی مکی Mackie EM Chromium

میکروفن یو اس بی مکی Mackie EM Chromium

میکروفن Mackie EM Chromium یک میکروفن USB-C دسکتاپ پریمیوم استودیویی + کارت صدای USB است که مجهز به یک کپسول کاندنسر دیافراگم-بزرگ پریمیوم و یک ورودی 1.4 اینچی است.
۱۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن نیومن Neumann TLM 103 Studio Set

میکروفن نیومن Neumann TLM 103 Studio Set

میکروفن Neumann TLM 103 Studio Set با دیافراگم بزرگ و الگوی قطبی کاردیوید و با رنج داینامیک بالا, از پس هر مسئولتی که به آن واگذار می کنید بر خواهد آمد.
(2)
۷۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن نیومن Neumann TLM 102 Studio Set

میکروفن نیومن Neumann TLM 102 Studio Set

میکروفن Neumann TLM 102 Studio Set میکروفنی کوچک با کارایی گسترده است که آن را چه برای استودیوی حرفه ای و چه برای استودیوهای کوچک و یا برای اجرای زنده تهیه کنید, تمام انتظار شما از میکروفن کاندنسر را برآورده میکند.
(1)
۵۰,۹۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن شور Shure SM27

میکروفن شور Shure SM27

میکروفن کاندنسر Shure SM27 با الگوی قطبی کاردیوید, دیافراگم-بزرگ, پاسخ فرکانسی 20Hz تا 20kHz و فوق العاده قوی در دفع نویزهای اطراف میکروفون باعث شده تا این میکروفن جایگاهی همیشگی در استودیوهای و استیج های سراسر دنیا پیدا کند.
۲۰,۵۵۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن انتلوپ آدیو Antelope Audio Edge Note

میکروفن انتلوپ آدیو Antelope Audio Edge Note

میکروفن مدلینگ Antelope Audio Edge Note که صدای 13 مدل از میکروفون های کلاسیک را شبیه سازی می کنند. میکروفون Edge Note برای نوازندگان، صدابرداران، مهندسان صدا که به دنبال یک میکروفن همه کاره، با کیفیت و خوش قیمت هستند، گزینه ی فوق العاده ای خواهد بود.
۹,۳۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن یونیورسال آدیو Universal Audio Sphere DLX

میکروفن یونیورسال آدیو Universal Audio Sphere DLX

Microphone Modeling System with 38 Mic Models, Large-diaphragm Condenser Mic, and Sphere DSP Software Plug-in - Mac/PC VST2, VST3, AU, AAX Native
۹۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن یونیورسال آدیو Universal Audio Sphere LX

میکروفن یونیورسال آدیو Universal Audio Sphere LX

Microphone Modeling System with 20 Mic Models, Large-diaphragm Condenser Mic, and Sphere DSP Software Plug-in - Mac/PC VST2, VST3, AU, AAX Native
۶۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن شور Shure SM7B

میکروفن شور Shure SM7B

میکروفن داینامیک Shure SM7B یکی از معروفترین و البته یکی از محبوبترین محصولات کمپانی Shure که بسیاری از استودیوهای رادیویی، برودکست، وُیس اُور و پادکست در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. الگوی قطبی کلاسیک کاردیود, کنترل های حذف فرکانس های بیس و تقویت میدرنج، از ویژگی های برجسته ی Shure SM7B است.
(2)
۳۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن لویت Lewitt LCT 440 Pure

میکروفن لویت Lewitt LCT 440 Pure

Lewitt LCT 440 Pure یک میکروفون با دیافراگم بزرگ و الگوی قطبی کاردیود است. ضبط با کیفیت استودیویی را برای شما فراهم می کند و برای آواز و سازهای آکوستیک مناسب است.
(2)
۲۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن بیرداینامیک Beyerdynamic TG i53C

میکروفن بیرداینامیک Beyerdynamic TG i53C

میکروفن کاندنسر Beyerdynamic TG i53C با دیافراگم کوچک مناسب برای انواع کاربرد ها، مانند ضبط صداهای Hi-Hat ، پرکاشن، سیم گیتار و صدای گیتار بیس.
۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن مخصوص دوربین گوپرو ام ایکس ال MXL MM-165GP

میکروفن مخصوص دوربین گوپرو ام ایکس ال MXL MM-165GP

میکروفن مخصوص دوربین گوپرو MXL MM-165GP با الگوی قطبی اٌمنی, سازگار با مدل های Hero 3 - Hero 3 plus - Hero 4
۲,۵۵۰,۰۰۰ تومان
افزودن به لیست مقایسه
قیمت خرید فروش میکروفن اس ای الکترونیک sE Electronics sE4400a Single

میکروفن اس ای الکترونیک sE Electronics sE4400a Single

میکروفن کاندنسر sE Electronics sE4400a با چهار الگوی قطبی: کاردیود، فیگر8، چند جهته و سوپر کاردیود و پاسخ فرکانسی 20Hz تا 20KHz به یک میکروفن همه کاره از کمپانی sE Electronics تبدیل شده است.
(1)
۳۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
نمايش ۱ تا ۲۴ از ۵۵۱ (۲۳ صفحه)

میکروفن استودیویی

تهران ملودی به عنوان مرجع تخصصی آلات موسیقی، لوازم استودیویی و تجهیزات صدابرداری، معتبرترین فروشگاه اینترنتی برای فروش تجهیزات استودیویی است که می توانید اطلاعات و قیمت انواع میکروفن حرفه ای استودیو را در آن مشاهده کنید. میکروفن های استودیویی به سبب استفاده از کپسول یا خازن قرار گرفته در مدار خود به میکروفون های کاندنسر معروف هستند.

اگر می خواهید منبع صوتی مورد نظر را با نهایت دقت و جزئیات ضبط کنید، به یک میکروفن استودیویی نیاز خواهید داشت. میکروفون های کاندنسر استودیو نسبت به میکروفن های داینامیک حساسیت بیشتری نسبت به سرعت و جزئیات امواج صدا از خود نشان می دهند. این سیستم مکانیکی ساده، از یک دیافراگم رسانای بسیار باریک و کشیده تشکیل شده که در کنار یک دیسک فلزی قرار گرفته است. این طراحی یک خازن را می سازد که انرژی الکتریکی خود را از یک منبع ولتاژ خارجی دریافت می کند که عمدتا فانتوم پاور قرار گرفته بر روی کارت های صدا عهده دار این مسئولیت است. این دیافراگم در واکنش به فشار صدا ارتعاش می یاید و موجب ایجاد تغییر در ظرفیت خازنی و تغییر ولتاژ می شود که به تولید سیگنال خروجی میکروفن می انجامد. میکروفون های کاندنسر به دو صورت سالید استیت و تیوب تولید می شوند و دارای شکل ها و اندازه های مختلفی هستند، اما همه میکروفون استودیویی چه ارزان باشند و چه گران قیمت بر اساس اصول ذکر شده عمل می کنند.

پاسخ فرکانسی میکروفن

اگر جداول مربوط به مشخصات فنی میکروفن های استودیویی را در وبسایت تهران ملودی مشاهده کرده باشید قطعا به پارامتر پاسخگویی فرکانسی برخورد کرده اید. این پارامتر نشان دهنده میزان حساسیت میکروفون نسبت به صداهایی است که در بازه های فرکانسی مختلف از خیلی زیر تا خیلی بم توسط میکروفن قابل دریافت و ضبط کردن هستند. با توجه به محدوده شنوایی انسان که بازه ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز است، باید با توجه منبع صوتی مورد نظر که قصد ضبط آن را دارید، میکروفون استودیویی مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

الگوهای قطبی میکروفون

الگوهای قطبی نشان دهنده این موضوع هستند که میکروفن قادر به ضبط صداها در چه موقعیتی نسب به آن، به عنوان مثال پشت، جلو و … هستند، که مهمترین آن ها عبارتند از:

الگوی قطبی کاردیوید:

میکروفون های دارای الگوی قطبی کاردیوید، صداهایی که در روبه روی آنها قرار دارند را بهتر دریافت می کنند و عمدتا صداهایی که از پشت و اطراف می آیند را رد می کنند. نماد گرافیکی این الگو شبیه به یک قلب است که به همین علت هم کاردیوید نامیده می شود. قابلیت رد کردن صداهایی که در قسمت پشت میکروفن قرار دارند، میکروفون های استودیویی کاردیود را برای شرایطی که از چند میکروفن به صورت همزمان استفاده می شود و یا مواقعی که قصد ندارید صدای آمبیانس اتاق به وسیله ی میکروفون گرفته شود، ایده آل ساخته است. این میکروفن ها که هم برای استودیو خانگی و حرفه ای و هم برای اجرای زنده ایده آل هستند، درصد بالایی از کاربری میکروفون ها را به خود اختصاص داده اند.

الگوی قطبی سوپر کاردیوید و هایپر کاردیوید:

الگوی قطبی سوپر کاردیوید نسبت به الگوی کاردیوید، تک جهت تر است و هایپر کاردیوید هم تک جهت تر از سوپر کاردیود عمل می کند. برخلاف میکروفن های کاردیوید، هر دوی این الگوهای قطبی دارای قسمت پشتی حساسی هستند که وظیفه گرفتن صدا را بر عهده دارد و همین امر باعث می شود که نحوه ی جایگذاری این میکروفون ها کمی مشکل باشد.

الگوی قطبی چند جهته یا Omnidirectional:

میکروفن های چند جهته صداها را به شکل کاملا مساوی از تمام جهت ها شناسایی می کنند. نمایش گرافیکی این الگو به شکل یک دایره است. تمام میکروفون هایی که ساخته می شوند در ابتدا دارای الگو قطبی چند جهته هستند، اما در فرایند بعدی با انجام کارهای مهندسی به میکروفن هایی با الگوی قطبی تک جهته تبدیل می شوند.

الگوی قطبی دو جهته یا Figure 8:

میکروفون هایی که دارای الگوی قطبی Figure 8 هستند نسبت به صداهایی که در جلو و عقب میکروفن قرار دارند به شکل مساوی حساس اند، اما صداهایی که از کنار می آیند را رد می کنند. در این حالت الگویی ایجاد می شود که به شکل پاپیون و یا عدد هشت انگلیسی است که کپسول میکروفون در نقطه میانی این هشت قرار دارد.

اندازه دیافراگم

هم میکروفن های کاندنسر و هم میکروفن های داینامیک، بر اساس اندازه کپسول دسته بندی می شوند که عمدتا به نوع دیافراگم کوچک و بزرگ تقسیم بندی می شوند.

میکروفون های با دیافراگم بزرگ:

میکروفن های دیافراگم بزرگ از مهمترین تجهیزات و لوازم استودیو هستند. این میکروفون ها تقریبا قادرند هر منبع صوتی را، از وکال گرفته تا سازهای زهی و برنجی و پرکاشن، ضبط کنند. الگوهای قطبی چندگانه و پدهایی که روی بیشتر میکروفن های با دیافراگ بزرگ قرار دارد، این میکروفون ها را همه فن حریف ترین میکروفن استودیوهای خانگی و حرفه ای خواهد ساخت.

میکروفن های با دیافراگم متوسط:

در گذشته تنها میکروفون هایی با سایز دیافراگم کوچک و بزرگ وجود داشتند، اما اخیرا میکروفن های با سایز دیافراگم متوسط جایگاه خودشان را پیدا کرده اند. به طور کلی می توان گفت که این نوع میکروفون ها ترانزینت ها و محتوای فرکانس های بالا را مانند یک میکروفن با دیافراگم کوچک به دقت ضبط می کنند اما در عین حال صدایی غنی و گرمی مانند میکروفون های با دیافراگم بزرگ دارند.

میکروفون های با دیافراگم کوچک:

میکروفن هایی با اندازه دیافراگم کوچک معمولا نادیده گرفته می شوند، اما این میکروفون ها دارای توانایی هایی هستند که حتی در میکروفن هایی با دیافراگم بزرگ نمی توان آن ها را پیدا کرد. میزان پاسخگویی این میکروفون ها زیاد است و دلیل آن دیافراگم کوچک تر آن هاست. این نوع میکروفن ها برای گیتار آکوستیک، hi-hat یا هر ساز و منبع صوتی که ترانزینت های تیز و overtoneهای زیادی داشته باشد، ایده آل است. بسیاری از مهندسین صدا میکروفون هایی با دیافراگم کوچک را بالای ساز درامز قرار می دهند. یکی از اصلی ترین مزایای این میکروفن ها جایگذاری راحت آنها است و به خاطر ظاهر باریکی که دارند به میکروفون قلمی نیز شناخته می شوند.