آموزش مقدماتی نرم افزار کیوبیس نسخه ۶

تئوری صدا

در این سری از ویدیوهای آموزشی تهران ملودی، تحت عنوان تئوری صدا، به چند مورد از مهمترین مفاهیم صوت و ابزارهای کاربردی، در قالب ویدیو های کوتاه اشاره خواهیم کرد.

فصل اول، مفاهیم اولیه صوت

در این سری از ویدیوها شما را با مفاهیم پایه ای صدا آشنا خواهیم کرد، با دانستن اساسی ترین مسائل در مورد صدا می توانید موسیقی بهتری بسازید و بدون استفاده از پریست ها و پروژه های آماده، ارائه کننده کار بی نقصی باشید.

فصل دوم، پردازش صدا

در این سری، به مفاهیم علمی میکس صدا خواهیم پرداخت و با نحوه تغییر دادن امواج صدا آشنا خواهیم شد. برای درک بهتر این فصل، بهتر است ابتدا با مفاهیم اساسی مانند Amplitude، فرکانس، Waveshape، هارمونیک ها و … که در فصل گذشته توضیح داده شد، آشنایی داشته باشید.

فصل سوم، آکوستیک

وقتی امواج صدا در هوا حرکت می کنند، با دیگر عوامل فیزیکی موجود در فضا تعامل می کند که باعث ایجاد تغییراتی در صدا می شوند. شناختن رفتار صدا در محیط فیزیکی مطالعه آکوستیک نامیده می شود که در این فصل به بررسی جزئیات آن می پردازیم.

فصل چهارم، افکت های دیلی و ریورب

بدون استفاده از افکت هایی مانند دیلی، ریروب، فلنجینگ و … صدا می تواند حس بیش از حد خشکی داشته باشد. در این فصل در مورد این افکت ها، پارامترهای مورد نیاز و نحوه کارکرد آن ها توضیح خواهیم داد.

فصل پنجم، تجهیزات ضبط صدا

در این سری از ویدیوها در مورد تجهیزات ضبط و پخش صدا مانند میکروفن، اسپیکر و تجهیزات ضبط آنالوگ و دیجیتال صحبت خواهیم کرد.