معامله با Spotify؛ در ازای دریافت حق امتیاز کمتر، شانس قرار گرفتن موسیقی‌تان در لیست Recommendation را افزایش دهید

موسیقی شما می‌تواند شانس حضور در Spotify Radio یا لیست Autoplay داشته باشد اما هیچ تضمینی در این باره وجود ندارد.

Spotify – این غول استریم موسیقی – در حال توسعه سرویس جدیدی است که به هنرمندان و لیبل‌های ضبط این امکان را می‌دهد تا به‌شکل مؤثرتری بتوانند از الگوریتم‌های Recommendation این کمپانی استفاده کنند. به عبارت دیگر، کسانی که با نرخ تبلیغات Spotify (که در وبلاگ این کمپانی درج شده) موافقت کنند، می‌توانند قطعاتی که اولویت بیشتری دارند را Promote کرده و تعداد دفعات پخش(شنیده شدن) آن را افزایش دهند.

شایان ذکر است که کاربران از طریق Spotify Radio و Autoplay به این قطعات Promote شده دسترسی خواهند داشت. اولین مزیت این سرویس، ایجاد یک Playlist بر اساس آهنگ‌ها یا هنرمند مورد علاقه شماست و دومین مزیت آن، پخش اتوماتیک آهنگ‌هایی مرتبط با آلبوم و قطعاتی است که اخیرا شنیده‌اید.

یکی از جذابیت‌های هزینه تبلیغات Spotify این است که در واقع شما هیچ پولی پرداخت نمی‌کنید! به بیان ساده‌تر، با پذیرش این نرخ تبلیغات، اگر موسیقی شما از طریق لیست‌های Recommendation اسپاتیفای پخش شود، درصد حق امتیاز یا همان پولی که بابت پخش آثارتان از اسپاتیفای دریافت می‌کنید، کمتر خواهد بود. هدف Spotify از این سیاست جذاب، دادن شانس به هنرمندانی است که بودجه محدودی دارند و نمی‌توانند هزینه زیادی را بابت تبلیغات آثارشان پرداخت کنند. بد نیست بدانید که Spotify از این سرویس به‌عنوان “یک تجربه جدید” یاد کرده؛ به همین دلیل مقدار دقیق هزینه تبلیغات اسپاتیفای هنوز مشخص نیستند.

Charleton Lamb سرپرست بازاریابی اسپاتیفای در مصاحبه با MBW گفته بود: “هدف و رویکرد ما در توسعه این سرویس آن است که هنرمندان و لیبل‌ها بتوانند یک سرمایه‌گذاری مثبت داشته باشند و سود بیشتری نسبت به قبل کسب کنند و بیش از پیش شناخته شوند.”
این را به‌خاطر داشته باشید که صرفا با ثبت‌نام در این سرویس، تضمینی برای Promote شدن موسیقی شما وجود ندارد. همان‌طور که اشاره کردیم، Spotify شرایط و نرخ تبلیغات را در وبلاگش درج کرده. در بخشی از این پست می‌خوانیم: “اگر شنوندگان از موسیقی شما راضی باشند، شانس پخش شدن آن بیشتر می‌شود و ما آن را در Playlist های گوناگون قرار می‌دهیم اما اگر آهنگ شما عملکرد خوبی نداشته باشد و نتواند رضایت و علاقه شنوندگان را به دست آورد، ما هم پخش و Promote آن را متوقف می‌کنیم. مسلما خرسندی و رضایت شنوندگان، اولویت اصلی ماست و ما فقط قطعاتی که فکر می‌کنیم مورد پسند شنوندگان قرار می‌گیرند را Promote می‌کنیم.”

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید Spotify در حال حاضر، موضوع اصلی تحقیق دولت انگلستان درباره تأثیر اقتصادی سرویس‌های استریم موسیقی روی هنرمندان، شرکت‌های ضبط، صنعت موسیقی و… است. البته علاوه بر اسپاتیفای، سرویس‌های بزرگ دیگری مانند Apple Music ، Amazon Music و Google Play هم مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرخ تبلیغات Spotify به این آدرس مراجعه نمائید.

منبع musictech
عضویت در خبرنامه تهران ملودی
عضو خبرنامه ما شوید و مطالب و پیشنهادات ویژه ما را در ایمیل خود دریافت کنید.
نگران نباشید! هر زمان مایل باشید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. کاوه می گوید

    درود بر شما
    ممنونم از این پست عالی .
    یک خواهشی داشتم از شما . می‌شود لطفا یک آموزش درباره چگونگی ثبت نام در اسپاتیفای برای موزیسین‌های ایرانی بگذارید . چون به شخصه من نتوانستم ثبت نام کنم و اخبار ضد و نقیضی از اینکه این اپ به کاربران ایرانی خدمات نمی‌دهد وجود دارد و هرکسی یک چیزی می‌گوید . ممنون می‌شوم اگر در این مورد اطلاع رسانی کنید .

    با تشکر