پلاگین مسترینگ MasterMagic از Rob Papen

ویژگی های کلیدی

– پلاگین مسترینگ

– رابط کاربری قدرتمند، بهینه شده برای مسترینگ

– افزایش کیفیت فرکانس های بیس و استریو ایمیج

– سازگار با مک و ویندوز

پلاگین مسترینگ

دو قسمت مهم در MasterMagic وجود دارد که وجه تمایز آن نسبت به دیگر پکیج های مسترینگ است: قسمت Air و ماژول Mono/Stereo. قسمت Air همان طور که از نامش پیداست در حقیقت یک shelf filter است که با استفاده از آن می توانید حول فرکانس های بالاتر میکس فضای بیشتری ایجاد کنید. قسمت Air می تواند کیفیت ترک های بر پایه ی وکال یا هر چیزی که نیاز است بر جزئیات فرکانس های بالا در آن تاکید شود را بهبود دهد.

کنترلی برای تنظیم فرکانس مرکز در این بخش وجود دارد که محدوده ی انتخاب آن ۳۰-۴۰kHz است. شما در این بخش، هم می توانید تنظیمات ملایم انجام دهید و هم می توانید با اعمال تنظیمات شدیدتر، آنقدر فرکانس های بالا را افزایش دهید که صدایی هارش داشته باشید.

انجام تنظیمات در محدوده های بالاتر از فرکانس ۴۰kHz درخشندگی صدای کلی را به استاندارد موزیک های روز نزدیک می کند. قرار دادن فرکانس مرکز در نزدیکی فرکانس ۳۰kHz برای ترک هایی که وکال در آن ها نقش پررنگی دارد ایده آل است. شما این تنظیم را همچنین می توانید پیش از مسترینگ، روی ترک های وکال جداگانه یا ساب میکس های وکال استفاده کنید.

در بخش فرکانس های بیس، قسمت فیلتر جداکننده ی استریو و مونو (با نام Mono/Stereo Split Filter) ابزار هوشمندی است که اطلاعات فرکانس های بیس میکس را دریافت می کند و بر حسب آن تنظیماتی را انجام می دهد که در نهایت موجب منسجم تر شدن فرکانس های بم می شود.

تاثیری که این پلاگین روی صدا می گذارد، در حین کار به سختی شنیده خواهد شد؛ در اینجاست که دکمه ی solo به شما کمک می کند و محدوده ی فرکانسی که تحت تاثیر پلاگین است را از میکس جدا می کند و در این حالت بهتر می توانید تغییراتی که انجام می دهید را گوش کنید.

مستر نهایی

یکی از نکاتی که همیشه در محصولات شرکت Rob Papen دیده می شود این است که این محصولات کاری را که ادعای انجام آن را دارند به خوبی انجام می دهند؛ MasterMagic هم از این قاعده مستثنی نیست. این پلاگین به کاملی بعضی از پلاگین های مسترینگ نیست اما به خوبی می تواند صدا را در بخش فرکانس های بالا، روشن تر و شفاف تر و فرکانس های بیس را منسجم تر کند.

استفاده از اکولایزر و کمپرسورهای دیگر در کنار این پلاگین می تواند نتیجه ی کامل تری را برای شما فراهم کند. این پلاگین را بهتر است به جای این که به عنوان تنها پلاگین مسترینگ استفاده کنید، در کنار سایر پلاگین های مسترینگی که دارید قرار بدهید.

عضویت در خبرنامه تهران ملودی
عضو خبرنامه ما شوید و مطالب و پیشنهادات ویژه ما را در ایمیل خود دریافت کنید.
نگران نباشید! هر زمان مایل باشید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.