Audient Sono، کارت صدایی ایده آل برای گیتاریست ها

کمپانی Audient در حرکتی که گیتاریست هایی که کار ضبط انجام می دهند را خوشحال خواهد کرد، کارت صدای Sono را معرفی کرده که عنوان اولین کارت صدای شبیه ساز امپ را با خود یدک می کشد. این حرکت مسیر تازه ای برای این کمپانی سازنده ی کنسول و اینترفیس محسوب می شود اما این کار با همکاری کمپانی Two Notes Audio Engineering که پیش از این هم به واسطه ی لود باکس Torpedo و سخت افزارهای شبیه ساز cab برای گیتاریست ها، اعتبار زیادی را برای خود دست و پا کرده بود.

بدون نیاز به امپ

Sono به شکلی طراحی شده که شما بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید: تنها کافیست گیتارتان را مستقیما به ورودی اینسترومنتی که در پنل جلوی دستگاه قرار گرفته متصل کنید. این کارت صدا پری امپلی فایر، یک تیوب ۱۲AX7 و یک کنترل تُن صدای سه بانده را برای شکل دادن به صداها در اختیار شما قرار داده است. پس از این مراحل، سیگنال به شبیه ساز امپ Two Notes Torpedo و قسمت شبیه ساز cab می رسد که این بخش برای بازسازی امپ های کلاسیک فندر و مارشال و دیگر برندها قرار گرفته است. مدل های امپ بیشتری هم برای دانلود در دسترس شما قرار دارد.
با وجود این که این کارت صدا latency نزدیک به صفر دارد، یک دکمه ی چرخشی monitor mix هم در اختیار شما قرار گرفته که به شما اجازه می دهد سیگنال ورودی گیتار و پلی بک نرم افزار آهنگسازی را با یکدیگر ترکیب کنید تا در زمان اجرا بالاترین حد دقت را داشته باشید.
اگر می خواهید از امکانات تونال بیشتری استفاده کنید، می توانید گیتار را مستقیما به Sono متصل کنید و یک ضبط clean انجام دهید، سپس با استفاده از خروجی ‘To Amp’ در پنل جلو، صدای امپلی فایر را به سیگنال اضافه کنید.

رنگ صدای بیشتر

این کارت صدا حتی بدون داشتن ویژگی های مخصوص گیتار هم کارایی بسیار زیادی دارد. مدیر مارکتینگ کمپانی Audient در این باره توضیح می دهد که ” شما می توانید سیگنال میکروفن وکال یا سینتی سایزرها را به پری امپ کلاسیک valve و اکولایزر آنالوگ انتقال دهید و شروع به ساخت صداهای جدید و خلاقانه کنید و یا گرمای صدای آنالوگ کلاسیک را به ضبط های تان بیاورید”.

Audient Sono محصول جالبی به نظر می رسد، فارغ از این که شما بخواهید از آن برای ضبط استفاده کنید یا تمرین و اجرای زنده. گیتاریست ها حتما علاقمند به این محصول خواهند شد و از طرف دیگر، ویژگی های حرفه ای مانند هشت کانال ورودی ADAT و آپشن اختیاری اضافه کردن رنگ صدای آنالوگ به صدا، این کارت صدا را برای آهنگسازها و مهندسان صدا نیز ایده آل می سازد.

منبع musictech
عضویت در خبرنامه تهران ملودی
عضو خبرنامه ما شوید و مطالب و پیشنهادات ویژه ما را در ایمیل خود دریافت کنید.
نگران نباشید! هر زمان مایل باشید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.