پنج نکته در رابطه با پروداکشن موزیک از Marc ‘MK’ Kinchen

۱- کارهایی که در آن ها تبحر دارید را بشناسید و ببینید در چه بخش هایی به کمک دیگران نیاز دارید

هیچ کجا هیچ قانونی مبنی بر این که شما باید بهترین آهنگساز، تنظیم کننده، خواننده، دی جی، صدابردار یا مهندس میکس باشید وجود ندارد. مثلا من خودم به تنظیم موسیقی علاقه ی زیادی دارم و در ضبط کردن هم خوب هستم، ولی بعضی وقت ها برای تمرکز روی مهندسی صدا وقت کافی ندارم، پس به جای این که ساعت ها بخواهم روی این موضوع وقت بگذارم از یک مهندس صدا می خواهم که به من کمک کند. اصلا لازم نیست که شما تمام کارها را خودتان به تنهایی انجام دهید.

۲- به دنبال کسانی بگردید که کار کردن با آن ها را دوست دارید

این که کسی را پیدا کنید که بتوانید به خوبی با او همکاری داشته باشید حس فوق العاده ای دارد. من سال ها به تنهایی در استودیوی خودم کار می کردم و بعدا در موقعیتی قرار گرفتم که باید با یک نفر دیگر به صورت مشترک روی یک پروژه کار می کردیم. این یکی از بهترین تجربه های زندگیم بود و باعث شد تمایل بیشتری به همکاری داشتن در بسیاری از زمینه های دیگر پیدا کنم.

۳- تجهیزات تان را بشناسید

من سال هاست که کار موزیک انجام می دهم و هنوز هم در حال یادگیری هستم. برای هر ساعتی که صرف یادگیری می کنم، درک عمیق تری از تجهیزاتی که دارم بدست می آورم و این باعث می شود بتوانم راه های جدیدی برای ساخت صداها و ریتم های مورد نظرم پیدا کنم. وقت صرف کردن برای یادگیری شاید گاهی وقت ها حوصله سربر شود، اما وقتی به شما کمک می کند به نتایج هیجان انگیز برسید، می بینید که وقتی که برای این کار گذاشته اید ارزشش را داشته است.

۴- از تکنولوژی های جدید استقبال کنید

من همیشه به تکنولوژی علاقه داشته ام، حتی قبل تر از این که استفاده از آن تا این حد رایج شود. البته همه ی افراد اینطور نیستند. خیلی از افراد را می شناسم که از یاد گرفتن کار با تجهیزات مدرن واهمه دارند و نمی توانند با تغییراتی که در زمینه ی ضبط و کامپیوترها به وجود آمده خودشان را وفق دهند. من وقتی تجهیزات تازه ای را می بینم آن قدر هیجان زده می شوم که لحظه شماری می کنم بتوانم آن دستگاه را تست کنم و به وسیله ی آن، صداهای جدید بسازم یا برای ضبط یا اجرای زنده از آن استفاده کنم.

۵- کارهایتان را روی مخاطبان تست کنید

وقتی پروژه تان را ضبط کردید و کارتان را تا مراحل نهایی پیش بردید، اگر دی جی هستید و می توانید پیش از مسترینگ قطعه آن را برای مخاطبین پلی کنید و بازخورد آن ها را ببینید خیلی فوق العاده خواهد بود. من هیچوقت دی جی نمی کردم و امکان بهره بردن از چنین چیزی را نداشتم، اما الان وقتی پروژه هایم به مراحل پایانی نزدیک می شوند، آن ها را در اجراهای زنده پلی می کنم تا از مخاطبان بازخورد بگیرم.

منبع musicradar
عضویت در خبرنامه تهران ملودی
عضو خبرنامه ما شوید و مطالب و پیشنهادات ویژه ما را در ایمیل خود دریافت کنید.
نگران نباشید! هر زمان مایل باشید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.