آیا قرار دادن آمپلی فایر گیتار بر روی استند ضروری است؟

بسیاری از نوازندگان حرفه ای ترجیح می دهند که آمپلی فایر از زمین فاصله داشته باشد. به همین جهت استفاده از یک استند اختصاصی راه مطمئن تری نسبت به استفاده از صندلی برای این کار به شمار می رود. چند دلیل برای فاصله دادن آمپلی فایر از زمین وجود دارد:

۱- وقتی که آمپلی فایر روی زمین قرار بگیرد، آمپلی فایر با سطح زمین جفت می شود و در نتیجه فرکانس های بم افزایش پیدا می کنند. هنگام استفاده از میکروفن، برای ضبط یا تقویت صدای آمپلی فایر، فرکانس های بمی که افزایش پیدا کرده اند، می توانند مشکل ساز شوند.

۲- وقتی که آمپلی فایر روی سطح بلندی قرار بگیرد، صدای آن بهتر در اتاق پخش می شود.

۳- به عنوان نوازنده، وقتی که آمپلی فایر به گوشتان نزدیک تر باشد، صدای آن را بهتر خواهید شنید.

انواع مختلفی از استندها برای آمپلی فایرها وجود دارد، مانند استندهایی که به پشت خوابیده می شوند تا صدای آمپلی فایر را مستقیم به گوش نوازنده هدایت کنند. همچنین استندها، در ارتفاعات مختلف ساخته می شوند. استندهایی که به پشت خوابیده می شوند، انتخاب ایده آلی برای اجراهای زنده هستند، چرا که در این شرایط مانع از رسیدن صدا به گوش مهندس صدای اجرای زنده می شوند و به او اجازه می دهند میکس خود را با صداهای مناسب انجام دهد. مزیت دیگری که این استندها دارند، این است که افرادی که در چند ردیف اول سالن نشسته اند، دیگر لازم نیست صدای بیش از اندازه ی آمپلی فایرها را تحمل کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.