بهترین هدفون های پشت بسته برای دی جی ها

اگر دی جی هستید یا می خواهید وارد این کار شوید، حتما می دانید که هدفون ها تا چه اندازه برای گوش کردن به صدای اجرا مهم هستند. هدفون های پشت باز برای گوش دادن به موزیک در مکان های آرام و خلوت ایده آل هستند و صدای هدفون را با صدای محیط تلفیق می کنند؛ اما هدفون های پشت بسته هدفون هایی هستند که دی جی ها از آن استفاده می کنند. این هدفون ها صدای محیط را از شما دور نگه می دارند و به شما اجازه می دهند تا تنها صدای موزیکتان را بشنوید.

در هنگام انتخاب هدفون پشت بسته برای دی جی کردن، نکات مختلفی را باید مد نظرتان قرار دهید، مانند قابلیت چرخش ایرکاپ، مقدار آمپدانس هدفون، طیف پاسخگویی فرکانسی و راحتی هدفون. البته ویژگی های دیگری هم وجود دارد که در ادامه ی این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.


Sennheiser HD 25

لیست را با هدفون Sennheiser HD 25 شروع می کنیم. این هدفون در ابتدا برای استفاده ی مسافران هواپیمای فراصوت کونکورد، از مبدا نیویورک به مقصد لندن طراحی شد. هدفون HD 25 آنقدر در بلاک کردن نویز این پرواز چهار ساعته موثر عمل کرد و به قدری راحت بود که بسیاری از اوقات مسافران هواپیما آن را از هواپیما سرقت می کردند و داخل کیف خود می گذاشتند. آوازه ی این هدفون به سرعت به لندن رسید، جایی که در اواخر دهه ی ۱۹۸۰ دی جی ها حسابی روی بورس بودند و اجراهایشان طرفداران زیادی داشت. زمان زیادی نگذشت که اکثر دی جی های اروپا و آمریکا از هدفون HD 25 در اجراهایشان استفاده می کردند. علاوه بر کاهش نویز فوق العاده، این هدفون بسیار راحت بود. هدبند این هدفون طراحی خوبی دارد و قابل تنظیم شدن است و باعث می شود افراد بتوانند با هر سایزی که سرشان داشته باشد به راحتی از این هدفون استفاده کنند. این هدفون دارای طیف پاسخگویی فرکانسی ۱۶Hz–۲۲kHz و آمپدانس ۷۰ اهم است و می تواند تا ۱۲۰dB صدا را در اختیارتان قرار دهد. این هدفون برای دی جی ها ایده آل است. ایرکاپ های HD 25 قابلیت چرخش در هر دو طرف را دارند و پد به کار رفته در آن ضخیم است که باعث می شود با گذاشتن هدفون روی گوشتان احساس راحتی داشته باشید. هدفون های Sennheiser HD 25 دارای کابل یک طرفه ی جدا شدنی هستند.


Pioneer HDJ-X10

هدفون پشت بسته ی Pioneer HDJ-X10 به واسطه ی کیفیت ساخت بالا و راحتی خوب مطرح شده است. ایرکاپ های این هدفون قابلیت چرخش نود درجه در هر دو جهت و برگرداندن را دارند که برای دی جی هایی که در طول اجرا مدام پوزیشین ایرکاپ را تغییر می دهند ایده آل است. این هدفون سبک با درایور ۵۰ میلی متری خود طیف پاسخگویی فرکانسی ۵Hz–۴۰kHz دارد و حالت استریو در کاپ های چپ و راست آن بسیار خوب است. HDJ-X10 آمپدانس ۳۶ اهم دارد که باعث می شود بتوانید از این هدفون برای گوشی های موبایل هم استفاده کنید. یکی از ویژگی های جالب این هدفون این است که روی ایرپدها و لایه ی بیرونی هدبند آن، یک پوشش ضد آب قرار گرفته که از فرسودگی هدفون به علت عرق کردن دی جی جلوگیری می کند. Pioneer HDJ-X10 دارای کابل یک طرفه ی جدا شدنی می باشد.


Pioneer HDJ-X7

هدفون Pioneer HDJ-X7 نسخه ارزان قیمت تر هدفون Pioneer HDJ-X10 به حساب می آید که البته کیفیت خوبی هم دارد. HDJ-X7 بیشتر ویژگی های HDJ-X10 را در خود جای داده است. تفاوت اصلی این دو هدفون در این است که HDJ-X7 دارای طیف پاسخگویی فرکانسی کمتری (۵Hz–۳۰kHz) می باشد، در ساخت آن از پلاستیک بیشتری استفاده شده و پوشش ضد آب هم در این هدفون وجود ندارد.

 

 

 


Shure SRH550DJ

Shure SRH550DJ هدفونی پشت بسته و سبک است که صدایی گرم با فرکانس های بیس پر از جزئیات را در اختیارتان قرار می دهد. طیف پاسخگویی فرکانسی این هدفون ۵Hz–۲۲kHz است و تصویر استریو در کاپ های چپ و راست آن به خوبی ایجاد می شود. این هدفون دارای درایور ۵۰ میلی متری، حساسیت ۱۰۹dB/mW و آمپدانس ۳۲ اهم می باشد که به شما اجازه می دهد از این هدفون برای تبلت و موبایل هم استفاده کنید. SRH550DJ دارای ایرکاپ های پلی اورتان می باشد که پدهای بسیار راحتی دارد و قابلیت چرخش نود درجه در هر دو جهت و برگرداندن را نیز در اختیارتان قرار می دهد. این هدفون دارای کابل دو طرفه ی جدا نشدنی است.

 


Shure SRH750DJ

هدفون Shure SRH750DJ نسخه ی پیشرفته تر هدفون SRH550DJ است و دارای ایرکاپ بزرگ تر و قطورتر و همچنین محدوده ی پاسخگویی فرکانسی گسترده تر (۵Hz–۳۰kHz) می باشد. هدفون SRH750DJ دارای کابل یک طرفه ی جدا شدنی می باشد و آمپدانس آن ۴۰ اهم است.

 

 

 

 


Audio-Technica ATH-M50x

هدفون Audio-Technica ATH-M50x در حال محبوب شدن بین دی جی هاست و روز به روز به طرفداران آن اضافه می شود. این هدفون پشت بسته طیف گستره ی صوتی بالانس زیبایی را ارائه می دهد. محدوده ی پاسخگویی فرکانسی این هدفون ۱۵Hz–۲۸kHz است که برای شنیدن کیک درام، hi-hat و المان های ریتمیک مهم ایده آل است. این هدفون بسیار انعطاف پذیر است و ایرکاپ های آن قابلیت چرخش نود درجه در هر دو جهت و برگرداندن را دارا هستند. همچنین ایرکاپ این هدفون می تواند داخل هدبند جمع شود؛ در این صورت حجم هدفون کاهش می یابد و شما می توانید برای حمل آسان، آن را داخل کیفتان قرار دهید. در جعبه ی این هدفون سه عدد کابل جداشدنی با طول های مختلف قرار گرفته است. ایرکاپ های ATH-M50x بسیار نرم هستند و از بافت چرم مانندی برای آن ها استفاده شده که به پوست شما اجازه ی تنفس می دهد و در استفاده های طولانی مدت موجب گرم شدن شما نمی شود. ATH-M50x همچنین دارای هدبند بالشی ست که به خوبی روی سر و دور گردنتان قرار می گیرد و احساس راحتی به شما می دهد. کابل جداشدنی این هدفون از یک سمت به آن متصل می شود.


Audio-Technica ATH-M40x

هدفون Audio-Technica ATH-M40x نسخه ی ارزان قیمت تر ATH-M50x است که بسیاری از ویژگی های اصلی این هدفون را در خود جای داده است. ATH-M40x محدوده ی پاسخگویی کمتری دارد (۱۵kHz–۲۴kHz) و در ساخت آن از فلز کمتری استفاده شده که باعث شده وزن آن سبک تر شود؛ این ویژگی برای استفاده های طولانی مدت بسیار ایده آل است.

 

 

 


AKG K553 MKII

هدفون های AKG K553 MKII اصولا به عنوان هدفون های استودیویی شناخته می شوند اما به خاطر کیفیت ساخت بسیار بالا و همچنین راحتی زیادشان مورد استقبال دی جی ها قرار گرفته اند. این هدفون دارای ایرکاپی با اندازه ی ۴-۱/۴″ است که به خوبی اطراف گوش را می پوشاند. همچنین ایرکاپ های این هدفون قابلیت چرخش نود درجه در هر دو جهت را دارند، اما برگردانده نمی شوند. محدوده ی پاسخگویی فرکانسی این هدفون ۱۲Hz–۲۸kHz است و تمرکز روی فرکانس های میانی می باشد. K553 MKIIs دارای نرخ حساسیت فوق العاده ی ۱۱۴dB و کابل یک طرفه ی جداشدنی می باشد.

 

 


Beyerdynamic DT 770 Pro

اگر علاقمند به صدای بیس بیشتری هستید، هدفون Beyerdynamic DT 770 Pro از تکنولوژی bass reflex بهره می برد و بیس حجیم و فوق العاده ای را ایجاد می کند. محدوده ی پاسخگویی فرکانسی این هدفون ۵Hz–۳۵kHz است و علاوه بر بیس قدرتمند، فرکانس های میانی و فرکانس های بالای این هدفون هم بسیار غنی ست. ایرکاپ های DT 770 Pro جزو بهترین ایرکاپ هاست و راحتی فوق العاده ای دارد. در ساخت این ایرکاپ ها از یک لایه ی مخمل بسیار نرم استفاده شده که قابلیت جدا شدن و شست و شو هم دارد. هدبند این هدفون هم با یک لایه ی چرم فوق العاده باکیفیت پوشیده شده است. ایرکاپ های این هدفون تا حدودی قابلیت برگردان دارند اما به صورت عمودی چرخش نمی کنند. کابل استفاده شده در DT 770 Pro جدا نشدنی ست و از یک طرف به هدفون متصل می شود. DT 770 Pro دارای سه نسخه ی ۳۲، ۸۰ و ۲۵۰ اهمی است که مدل ۸۰ اهمی برای دی جی ها ایده آل ترین گزینه است.

 

عضویت در خبرنامه تهران ملودی
عضو خبرنامه ما شوید و مطالب و پیشنهادات ویژه ما را در ایمیل خود دریافت کنید.
نگران نباشید! هر زمان مایل باشید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.