آیا کیبورد KeyStep Pro آرتوریا می تواند مرکز استدیویی جدید شما باشد؟

NAMM2020: شرکت Arturia از آخرین محصول خانواده ی کنترلر خود رونمایی کرد: KeyStep Pro. یک میدی کیبورد ۳۷ کلاویه ای همراه با Multitrack Sequencer و تنوعی بی نظیر از I/O.

همانطور که از اسم آن پیداست، این دستگاه ترکیبی است از دستگاه های keyStep و BeatStep Pro. شبیه به این دستگاه ها، KeyStep Pro به نحوی طراحی شده است که هم با سخت افزار و هم با نرم افزار همخوانی داشته باشد که این به واسطه ی وجود درگاه های USB ،MIDI و همین طور Analogue CV و Gate output است که به شما قابلیت استفاده از سخت افزارهای جانبی، پلاگین ها و DAWها را می دهد.

این دستگاه به ۳۷ کلاویه ی حساس به فشار و دارای Aftertouch مجهز است. همچنین نوارهای لمسی تنظیم pitch و mod نیز در سمت چپ تعبیه شده است که می توان یک ورودی پدال تنظیم کشش صدا در پشت دستگاه را به آن اضافه کرد.

این دستگاه، از یک کنترلر ساده خیلی پیشرفته تر هست. در آن ۴ ترتیب سکوئنسر پلی فونیک (polyphonic squencer) تعبیه شده است که به این دستگاه اجازه ی کنترل چند ساز را به شکل همزمان می دهد.

هر سکوئنسر، می تواند تا ۶۴ الگو را ضبط کند. مموری on-board این دستگاه به آن اجازه ی ذخیره سازی ۱۶ الگو از هر کدام از این سازها را می دهد که هر کدام می تواند پلی فونی ای تا ۱۶ نت بر گام را داشته باشد.
KeyStep Pro حتی از یک سیستم برای پروژه های خود استفاده می کند که به شما اجازه ی دسترسی سریع به پروژه های ذخیره شده را می دهد.

برای آنکه این دستگاه بتواند از تمامی این برتری ها بهرمند شود، KeyStep Pro از تعدادی درگاه های اتصال نیز بهره می برد، ۲ خروجی MIDI در پشت دستگاه به علاوه ی یک ورودی MIDI که با یک درگاه USB MIDI جهت کنترل ترتیب سنج و سازهای مجازی تعبیه شده است.

Arturia KeyStep Proدر جنبه آنالوگ، این دستگاه از کنترلرهای pitch و mod همینطور خروجی های gate برای هرکدام از چهار track خود بهره می برد. همچنین ۸ خروجی جداگانه برای drum gate ها نیز وجود دارد، به علاوه ی ورودی و خروجیanalogue clock و درگاه های خروجی reset. درنهایت، یک خروجی مترونوم با کنترلر شخصی خود نیز در اختیار کاربر قرار می گیرد.

KeyStep Pro در بهار ۲۰۲۰ با قیمت ۳۹۹$ وارد بازار می شود.

منبع musicradar
عضویت در خبرنامه تهران ملودی
عضو خبرنامه ما شوید و مطالب و پیشنهادات ویژه ما را در ایمیل خود دریافت کنید.
نگران نباشید! هر زمان مایل باشید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.