شش پلاگین حرفه ای برای افزایش بلندی صدا بدون ایجاد punch مخرب

۱- Xfer Records OTT

این پلاگین مختص کاربران نرم افزار ابلتون لایو (Ableton Live) نبوده و تمام افرادی که صاحب DAW هستند می توانند از نسخۀ رایگان این کمپرسور استفاده کنند. پلاگین OTT راهکاری عالی برای افزایش فرکانس های میانی و بالاست.

۲- Sonnox Oxford Inflator

این فلیتر همچون سلاح مخوفی می تواند قسمت های هارمونیک صدا را برجسته کند. این پلاگین در عین حال که هدروم صدا را حفظ می کند قادر است حجم و بلندی صدا را به خوبی افزایش دهد. دکمۀ Curve به شما اجازه می دهد تا روی هارمونیک آهنگ کنترل داشته باشید.

۳- Black Box Designs HG-2

پلاگین Harmonic saturation یا به اختصار HG برخلاف سایر کنترل ها که اثرات جانبی دارند می تواند بلندی ظاهری صدا را بدون افت کیفیت افزایش دهد.

۴- Soundtheory Gullfoss

فرکانس بهبود یافته در فرایند میکس اهمیت زیادی دارد. پلاگین گالفوس به طرز هوشمندانه ای به سیگنال های ورودی گوش می دهد، سپس مشکلات توازن فرکانسی را تشخیص می دهد و نهایتاً بر اساس قدرت شنیداری انسان یک منحنی داینامیک EQ ایجاد می کند.

۵- Kush Audio Clariphonic DSP MkII

با تنظیم درست فرکانس های بالا و میانی می توان میزان بلندی صدا را به طور چشمگیری افزایش داد. Clariphonic یک پلاگین EQ موازی است که یکی از بهترین ابزارها برای شفاف سازی صدا محسوب می شود.

۶- iZotope Ozone 8 Maximizer

لیمیتر با محدود کردن پیک های صدا، ساده ترین مکانیزم کنترل داینامیک صوت را برای داشتن میکسی قویتر فراهم می کند. پلاگین Ozone 8 Maximizer’s IRC IV یکی از بهترین ابزارها در این زمینه محسوب می شود.

منبع musicradar
عضویت در خبرنامه تهران ملودی
عضو خبرنامه ما شوید و مطالب و پیشنهادات ویژه ما را در ایمیل خود دریافت کنید.
نگران نباشید! هر زمان مایل باشید می‌توانید عضویت خود را لغو کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.